Ожиріння

Всю жирову масу тіла людини прийнято ділити на три шари, які відрізняються один від одного не тільки локалізацією, але й особливостями метаболізму (обміну речовин).

zajva-vaga1-й шар – поверхневий. Знаходиться між шкірою і фасцією, що покриває м’язи. Від цього шару залежить гармонія обрису і пропорція тіла. Він розташований на всіх без виключення ділянках тіла, значно варіює по щільності та товщині. Саме цей шар може видозмінюватися з допомогою усіх видів ліпосакції.

2-й шар – глибокий. Розміщений під м’язевою фасцією. Головною особливістю цього жиру є те, то він мало підлягає зменшенню при загальному схудненні. Ліпосакції не підлягає.

З шар – внутрішній (вісцеральний). Розміщений всередині черевної порожнини – ніяк не може бути видалений за допомогою ліпосакції. Виражена гіпертрофія цього шару більше характерна для чоловіків, що виражається у великому, випуклому, пружному животі.

Вважається, що в дорослої людини кількість адипоцитів (жирових клітин) постійна. Іншими словами, ожиріння пов’язане не із збільшенням їх кількості, а із збільшенням їх об’єму.

Ожиріння підрозділяється на два види: локальне і генералізоване.

Локальна форма ожиріння ніяк не реагує на фізичні вправи та дієти, значно частіше зустрічається у жінок, має достатньо чіткі контури і характерну “‘приписку”: зовнішні і внутрішні третини стегон, внутрішня поверхня колін, фланки, ділянка передньої черевної стінки, підборіддя та інші.

Саме ця форма ожиріння є головним показом для проведення ліпосакції з хорошим результатом в естетичному відношенні.

Генералізована форма ожиріння є результатом порушення обміну, обумовленого генетичними, конституційними факторами або неправильним режимом харчування і фізичних навантажень. При генералізованій формі відбувається гіпертрофія адипоцитів усіх шарів. Зовнішньо людина з таким видом ожиріння нагадує борця сумо. Подібні порушення практично безрезультатно коректувати за допомогою ліпосакції, а слід лікувати консервативними методами із залученням терапевтів, ендокринологів і дієтологів.

korrekcii_figuriЗони операції

Ідеально підлягають ліпосакції сідниці, зовнішні, задні і внутрішні частини стегон, коліна (верхня третина), бокові поверхні тулуба, живіт, підборіддя, ділянки плечових суглобів, ділянки під молочними залозами, середні бокові ділянки спини, задні с/з плечей, щоки.

Чи виросте жир на місці ліпосакції?

Прийнято вважати, що правильно проведена ліпосакція є одноразовою процедурою. Інакше кажучи, на місці видаленої жирової тканини вже ніколи не буде нових складок жиру. Це є дійсно так, і цьому є цілком наукове пояснення.

Справа в тому, що кількість жирових клітин у дорослої людини є величина постійна. Тобто ожиріння чи нерівномірне відкладення жирової тканини пов’язане не із збільшенням кількості адипоцитїв, а із збільшенням їх розмірів.

Звичайно, ліпосакція не може нормалізувати ліпідний обмін. Тобто, неправильна утилізація жирів і вуглеводів, що поступають з їжею, буде, як і раніше, провокувати набухання жирових клітин в тих місцях, які не підлягали ліпосакції. Саме тому обов’язковою умовою для пацієнтів, що перенесли ліпосакцію, є відповідна дієта. Інакше диспропорція між ділянками тіла, що підлягали і не підлягали ліпосакції, буде надто помітною.

Kompresijna-biliznaКомпресійна білизна

Оскільки в результаті будь-якої ліпосакції звільняється підшкірний простір, з’являється шкірний надлишок, який скорочується і стає відповідним новому контуру. Цей період зазвичай триває 3-4 тижні.

Результат ліпосакції залежить не тільки від того, наскільки правильно і в якому об’ємі видалена жирова тканина, але також, що не менш важливо, від того, як протікає післяопераційний період і як скорочується шкіра в зоні операції. В ідеальному випадку шкіра повинна скоротитись рівномірно. Цьому сприяє спеціальна компресійна білизна, яку рекомендують носити протягом місяця після операції.

Над створенням такої білизни працюють спеціальні науково-дослідні лабораторії, які враховую багато факторів: здійснення рівномірної компресії на шкіру, відсутність ефекту електризації та странгуляції, адекватна повітропроникність, зручність у користуванні.