Жінки завжди хочуть виглядати привабливо, в будь-які часи і в будь-якому віці. Однак не кожна з них погодитися звернутись до хірурга заради збереження власної краси та молодості. Для тих, хто хоче виглядати добре без використання радикальних заходів, підійде сучасна процедура під назвою ліпофілінг (ліпомоделювання). Це сучасна методика, яку вже встигли схвалити європейські фахівці і, яка вже допомогла десяткам людей у всьому світі виправити недоліки зовнішності.Методика ліпофілінгу

Що таке ліпофілінг?

Це методика корекції вікових змін обличчя і фігури за допомогою малотравматичної трансплантації власної жирової тканини пацієнта з однієї зони в іншу. Коли немає необхідності робити повну пластичну корекцію обличчя, то оптимальним методом є ліпофілінг.

Переваги методики

 1. Гарантований результат корекції, який дозволить швидко і з мінімальним стресом для організму виправити вікові дефекти зовнішності;
 2. Тривалість збереження досягнутого результату. За умови повторного проходження процедури, закріплений ефект зберігається на все життя;
 3. Повна безпека і мінімальна травматичність, завдяки використанню спеціального сучасного обладнання, саме тому парези лицьового нерва і гематоми, при правильно виконаній процедурі, відсутні;
 4. Унікальність технології. У жирі містяться стовбурові клітини, тому жирові ін’єкції, по своїй суті, об’єднують в собі плюси методик контурної пластики і біоревіталізації. За рахунок них досягається моделюючий і омолоджуючий ефект;
 5. Відсутність побічних ефектів. Сучасна технологія дозволяє проводити процедуру в абсолютно стерильних умовах, що виключають можливість занесення інфекції;
 6. Рішення проблем з надлишком жирових відкладень. Оскільки під час операції жир беруть з областей, де він є в надлишку, таким чином можна вирішити відразу дві проблеми – омолодити обличчя і зробити стрункішим тіло;
 7. Короткий відновлювальний період;
 8. Відсутність алергічних реакцій або відторгнення організму, яке може мати місце при використанні штучних матеріалів.

Чому саме жирова клітковина?Ліпофілінг вікових змін обличчя

Жирові клітини – це чудовий природний наповнювач для м’яких тканин. Причому, їх можна взяти з будь-якої ділянки тіла, наприклад, стегон або живота.

Дана методика відмінно підійде для тих, у кого є проблеми лінією брів, контуром підборіддя. Її також використовують для збільшення губ, моделювання лінії скул. Однак зупинимося на цьому питанні детальніше.

Показання до ліпофілінгу

Вам варто замислитися над проходженням цієї процедури, якщо у вас є:

 • глибокі носогубні складки і сльозові зморшки, які виникають внаслідок вікових змін;
 • недостатній вміст жирових тканин в нижній та середній частині обличчя;
 • яскраво виражена асиметрія та/або дефіцит об’єму губ, підборіддя або лінії скул;
 • вікові зміни кісткових тканин нижньої частини обличчя;
 • травми обличчя.

Процес операції

В середньому операція тривати 1-2 години і проводиться в умовах лікарняного стаціонару. Може використовуватися як загальний, так і місцевий наркоз. Процедура виконується за допомогою спеціального пластикового шприца. Всередині нього створюється штучний вакуум, який відтягує поршень і канюль діаметром 1,5-2 мм. Спеціально заокруглений кінець трубки (канюлі) не пошкоджує нерви і великі кровоносні судини під час свого руху, в процесі відриваються і всмоктуються тільки жирові клітини.

Ліпофіллінг відбувається в кілька етапів.

I етап. Забирання жирових клітин з «донорської зони». Воно здійснюється за допомогою спеціалізованих шприців та канюль, описаних вище, тому травматичність процедури мінімальна.

ІІ етап. Очищення жирових клітин від різних домішок. Використовують відразу кілька методик очищення: механічне очищення, відмивання або центрифугування.

ІІІ етап. Введення очищеного жиру в проблемну зону. Речовина вводиться лінійним способом, невеликими порціями за допомогою ін’єкцій спеціальними канюлями. Слідів в місцях контакту не залишається. При необхідності великих корекцій жирові клітини вводяться у кілька шарів. По завершенні операції проколи зашивають, заклеюють хірургічним пластиром і накладають пов’язку.

Після закінчення операції пацієнтові не потрібно тривалий час залишатися в стаціонарі, достатньо кількох годин відпочинку.

Специфіка ліпомоделювання

Слід врахувати, що:

 • жир через якийсь час розсмоктується 30-50%;
 • введена клітковина осідає на протязі 2-3 місяців (середній показник). Тому може відбуватися зменшення обсягу або незначна зміна контуру обличчя. Через 3 місяці після процедури залишковий об’єм тканин вважається сталим.
 • є обмеження на можливі обсяги одноразового введення жиру;
 • залишаються малопомітні рубці в місцях проколів донорської зони;
 • жир є «рідним» матеріалом і ніколи не запускає в організмі механізм імунного захисту «антиген-антитіло»;

Період відновлення

Після операції, як правило, з’являються набряки і синці, які повністю зникають протягом перших кількох тижнів. Їх вираженість залежить від зони проведення ліпофілінгу і її площі.
Ефект від процедури стає помітним вже через 1-2 тижні, коли повністю спадає набряклість тканин. Однак, кінцевий результат формується через 2 місяці.