Вберегтися від травм шкіри протягом життя практично не можливо. Багато пошкоджень та порізів не залишають слідів, але, на жаль, від деяких – залишаються шрами і рубці, викликаючи не стільки фізичний, скільки моральний дискомфорт.Здорова шкіра у підлітків

На сьогоднішній день виділяють кілька видів шрамів: нормотрофічні, гіпотрофічні, атрофічні, гіпертрофічні та келоїдні, перелік не зовсім повний оскільки існує кілька класифікацій цього дефекту. Ми не будемо заглиблюватися в їх детальну характеристику, мета нашої сьогоднішньої статті – розповісти про ефективні методи усунення рубців.

В залежності від того, як ви «заробили» свій шрам, вибирається і оптимальний спосіб його лікування. Лікарі стверджують, що двох однакових рубців не буває. Вони як своєрідні відбитки пальців – унікальні і, відповідно, підхід до їх усунення повинен бути індивідуальний. Проте технологія, у межах якої лікар діє, фактично одна.

Сучасна дерматологія пропонує досить велику кількість методів усунення цього дефекту:

  • введення ферментів;
  • використання препаратів на основі силікону;
  • фізіотерапевтичне лікування (електрофорез);
  • компресійна терапія;
  • лікування холодом (кріодеструкція);
  • механічна дермабразія (шліфування рубця);
  • лазерне шліфування рубців (в тому числі слідів від юнацьких вугрів);
  • хімічний пілінг;
  • ін’єкційне введення колагену;
  • хірургічне видалення.

Ми зупинимо свою увагу лише на декількох з них.

Лікування за допомогою ін’єкцій

Рубців від юнацьких вугрівСюди можна віднести лікування, яке передбачає введення під шкіру медикаментозних препаратів, що пришвидшують розсмоктування рубця. Необхідні препараті та інтенсивність курсу лікування визначає лікар у кожному окремому випадку.

Також до даної категорії можна віднести лікування різноманітними кремами, мазями і гелями. Суть методу полягає в тому, що препарати стимулюють регенеративні процеси шкіри, пом’якшують загрубілі рубцеві тканини. Повністю видалити шрами таким способом неможливо, але вони досить добре їх згладжують. Креми і мазі неефективні у випадках з застарілими рубцями. Найчастіше такі засоби використовуються як допоміжний захід при комплексному лікуванні.

Хімічні пілінги

В даному випадку на місце рубця наносяться хімічно активні речовини, які викликають розчинення епідермісу і некроз поверхневого шару дерми. В наслідок цього шкіра темніє, утворюються кірки, які потім відпадають. Фаза загоєння тканин в середньому настає через 4-5 днів. При загоєнні утворюється більше колагену, що провокує зменшення глибини рубця. Як результат, дефект стає менш помітним. Колір шкіри стає природнішим. Для досягнення видимого позитивного результату необхідно проведення кількох процедур пілінгу з інтервалом в 1-3 місяці.

Лазерне шліфування рубців

Це одна з найновіших і найефективніших методик. Перевагою використання лазеру є можливість дозованого та більш точного впливу на проблемну ділянку, в порівнянні з традиційними хімічними пілінгами.

Комплексне лікування рубцівОсобливу увагу потрібно звернути на те, що дана методика ефективно використовується для лікування  рубців постакне (сліди від підліткових вугрових висипів). Під час процедури випаровуються поверхневі шари шкіри в області рубців після акне, що розгладжує шкіру і робить шрами менш помітними.

Як все відбувається? Промінь лазера робить на шкірі велику кількість мікроскопічних отворів чітко заданої глибини. Це стимулює підтяжку шкіри і скорочення рубців прямо під час процедури. Плюс ефект посилюється ще протягом першого місяця після процедури. Час впливу лазером підбирається суто індивідуально і залежить від глибини рубців, їх давності та обсягу ураження.

Ще одним підвидом даної методики є лікування фракційним лазером СО2 – це вуглекислотний лазер високої потужності. Він має більш високу проникаючу здатність, що сприяє більш ефективному розгладженню рубцевої тканини, відновленню шкіри. Крім того, дану методику можна використовувати для усунення дефектів у таких делікатних зонах як декольте, шия, повіки та ін. Використання фракційного лазера дає стійкий ефект ліфтингу.

Принцип процедури полягає в наступному: лазер з допомогою безлічі мікропроменів точково впливає на проблемну зону, стимулюючи вироблення природного колагену. Саме колаген сприяє повному відновленню шкіри, розгладженню зморшок, підвищення еластичності шкіри і власне, корекції рубців. Такий підхід робить процес більш безпечним і значно скорочує процес реабілітації.

Дермабразія

Дермабразія – це процес стирання, або сточування шкіри. Для процедури використовується спеціалізоване обладнання з набором щіток або фрез. При їх швидкому обертанні стирається шкіра і з’єднувальна (рубцева) тканина в області дефекту і навколо нього. Це дозволяє повністю позбутися неглибоких рубців, а глибокі – зробити менш помітними.

Хірургічні методи

Для усунення шрамів також використовують хірургічні методи. У такому випадку, рубці просто зрізають до рівня жирової клітковини. На місце ранки пересаджується шматочок шкіри або накладається косметичний непомітний шов. Час повного загоєння кілька тижнів.
Всі хірургічні дії може виконувати тільки досвідчений хірург в стаціонарних умовах лікарні і з використанням анестезії.

Який метод краще обрати?

Слід пам’ятати, що методика лікування підбирається індивідуально, оскільки кожна з них має свої протипоказання і специфіку. Це може зробити тільки кваліфікований спеціаліст! Не рідко для ефективного лікування використовуються комбінації методів. Особливо актуально це, коли йдеться про наявність декількох видів рубців, що спостерігається досить часто.

Зауважте, що при лікуванні шрамів будь-якого виду необхідно реально дивитись на речі Жодна з вказаних в статті методик не допоможе вам позбутись від проблеми всього за один сеанс. Для досягнення помітного ефекту нерідко потрібні різні і повторні процедури.