Багато хто вважає, що каплавухість – це не така вже велика проблема, але тільки не ті, хто зіткнувся з цим недоліком у власному житті. Вони знають, що цей невеликий косметичний дефект може істотно отруїти життя.На щастя, сучасна пластична хірургія здатна допомогти вирішити проблему некрасивих вух. Така процедура називається отопластика – корекція вушних раковин, яка може включати зміну їх розміру або форми. Пластика вух може носити як суто естетичний характер, так і бути спрямована на їх реконструкцію.Жіноче вухо

У яких випадках рекомендується отопластика?

 • при капловухості (надмірна віддаленість вух від голови);
 • при вроджених дефектах, в тому числі мікротії (патологічне недорозвинення вушної раковини або її повна відсутність);
 • при дефектах, отриманих в результаті травм, а також для усунення різного роду рубців;
 • при вираженій асиметрії вушних раковин (більше 3 мм);
 • при непропорційних розмірах раковин (надто малі чи надто великі вуха);
 • при розщепленні мочки (наприклад, через обрив сережки).

Отопластика абсолютно не впливає слух пацієнта. Проте варто враховувати той факт, що форма вушних раковин істотно впливає на орієнтацію людини по звуку, саме тому рекомендовано проводити операцію на обох раковинах, навіть якщо дефект є лише на одній.

Що потрібно зробити перед операцією?

 1. Здати всі необхідні аналізи;
 2. Як мінімум за 10 днів, потрібно припинити прийом медикаментів, до складу яких входить аспірин;
 3. Необхідно припинити паління, як мінімум за 10 днів до операції і утриматися від сигарет протягом 3-4 тижнів після неї;
 4. Напередодні операції необхідно прийняти ванну.

Технологія проведення отопластики

Тривалість операції в середньому становить від 40 хвилин до 2 годин, залежно від складності корекції. У більшості випадків, в ході хірургічного втручання застосовується місцева анестезія, для дітей може використовуватися загальгий наркоз.

Техніка проведення операції визначається лікарем, з урахуванням основної проблеми. Найчастіше робиться невеликий розріз позаду вушної раковини. З його допомогою здійснюється правильне моделювання вушного хряща. Хірург може з легкістю змінити форму хряща, а також його розташування. При необхідності він може видаляти зайву хрящову тканину. Після завершення моделювання, хрящ фіксується спеціальними нитками, які потім не видаляються.

Використовуючи іншу техніку операції, пластичний хірург видаляє частину шкіри в області вушної раковини і відгинає вушний хрящ назад. Цілісність хряща при цьому не порушується. Його положення надійно фіксується за допомогою постійних швів, а хірургічний розріз зашивають за допомогою косметологічних швів з нитками, що розсмоктуються. Вже через пару тижнів рубець за вухом стає абсолютно непомітним.

Після операції накладається захисна пов’язка, яку необхідно носити від 7 до 10 днів.

Реабілітаційний період після отопластики

Перші кілька днів, після хірургічного втручання, можуть бути незначні набряки і синці, які досить швидко зникають.

Більшість пацієнтів практично не відчувають дискомфорту або болю після операції і вже через кілька днів повертаються до нормального повсякденного життя.

Рекомендують носити спеціальну пов’язку протягом місяця після операції. Також в цей період слід уникати будь-яких згинань вуха, травм, переохолоджень.

На деякий час слід виключити з раціону гостру і гарячу їжу.

Отопластику варто відкласти на більш пізній період, якщо у вас:

 • загострення хронічних захворювань;
 • є гнійничкові захворювання;
 • менструація.

Перед прийняттям остаточного рішення, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем!