Проблема молочних залоз – це питання форми та об’єму. Після пологів і закінчення лактації, а також з віком молочні залози провисають (мастоптоз). Оскільки груди – предмет не лише естетичної гордості, але й обов’язковий атрибут сексуальності, жінка змушена шукати шляхи покрашення їх вигляду.

Спочатку зупинимося на стандарті поняття “естетична форма молочної залози”, що відповідає певному росту, вазі жінки. Зазвичай, сосоGarni-grudyк знаходиться приблизно на 17 см нижче ключиці або на 1-2 см вище перехідної складки під молочною залозою. Якщо сосок розміщений нижче даних величин, то спеціалісти говорять про мастоптоз (провисання молочних залоз).

Великі обвислі груди… Чи можна тут допомогти? Звичайно. Косметичний хірург не лише покращить форму грудей, але й за бажанням зменшить об’єм. До речі, зменшення об’єму – великих, гігантських молочних залоз є проблемою не лише косметичною, але й медичною. Жінки з такими грудьми сутуляться і зазнають великого навантаження на хребет. Виникає цілий симптомокомплекс із різноманітними скаргами (головний біль, оніміння і затерпання рук, утруднене дихання, тощо).

Ідея оперативної корекції полягає в створенні “внутрішнього бюстгальтера” для обвислої молочної залози.

Малотравматично комплекс “сосок – молочна залоза” переноситься на нове місце, підтягується шкіра, а в разі необхідності, зменшується об’єм залози.

Зустрічається й інша ситуація: “малі обвислі груди” після пологів, аплазія (недорозвинені молочні залози), асиметрія молочних залоз. На допомогу приходять спеціальні імплантати (ендопротези), що являють собою капсулу, заповнену рідким силіконовим гелем, та своєю консистенцією нагадують справжні груди молодої жінки. Тришарова оболонка імплантату перешкоджає виходу силікону в оточуючі тканини.
Розрізняють кулеподібні та краплеподібні ендопротези. Останні не лише збільшують об’єм залози, але й ліквідують її опущення. Імплантати індивідуально замовляють для кожної пацієнтки після ретельного вимірювання грудної клітки, форми, об’єму молочних залоз. Естетичний результат – це повна відповідність ендопротезів діаметру грудної клітки, правильне місце розташування соска, гармонійне співвідношення з іншими розмірами тіла.

Koreksia-grudejВиникає природне запитання – імплантати і наступна вагітність. Сучасні ендопротези ніяк не впливають на стан молочних залоз. Більше того, їх контури настільки чіткі, що дозволяють проводити дослідження молочних залоз, не перешкоджаючи навіть рентгенодіагностиці. Тому жінкам із імплантатами дозволені і вагітність, і лактація. Але проблема виникає в іншому. При збільшенні молочних залоз у період годування виникає повторне розтягнення шкіри, а з часом і зміна об’єму залози. Передбачити, як поведуть себе груди, лише спираючись на досвід попередньої вагітності, досить важко. Тому в жінок з ендопротезами можуть з’являтися повторні деформації, що вимагають нового оперативного втручання.

А, втім, незалежно від вагітності корекція молочних залоз не дає пожиттєвих сталих результатів: по мірі природнього старіння може виникнути опущення грудей. Тому років через 10 -15 за бажанням пацієнтки може з’явитися необхідність в повторній корекції.

В цьому випадку хірург пропонує відновлюючу операцію: або заміну протезів на більш об’ємні, або “‘підтяжку” грудей без видалення протезів (мастопексію).