Абдоменопластика. Ліпосакція

Бувають випадки, коли під час вагітності шкіра живота роз­тягується до такого ступеня, що після пологів навколо пупка утворюються складки, з’являється в’ялість та обвислість шкіри. Живіт не відновлює свою форму, нестає пласким, внаслідок розходження прямих м’язів живота. Внутрішньочеревний тиск деформує живіт, роблячи його схожим на м’яч. Відразу після пологів такий стан є цілком фізіологічним. Але день за днем тонус м’язів і тургор (пружність) шкіри повинні відновлюватись. Пластика живота показана у випадку, якщо через рік після пологів стан не нормалізується. Операцію проводять одномоментноліквідація діастазу (розходження) прямих м’язів живота, відсмоктування жиру, видалення надлишку шкіри.

Koreksia-zhivotaКорекція живота і стегон показана також при локальному ожи­рінні, провисанні шкіри, внаслідок схуднення чи вікових змінах.

При локальному ожирінні (на животі, стегнах, сідницях) про­водять ліпосакцію. Під час операції аспірують не більше 2,5-3 кг жиру. Якщо хірург має справу з дуже “великою” пацієнткою і відповідно є потреба видалення більше 3 кг жиру, то ліпосакцію проводять поетапно. Після першої операції можлива асиметрія стегон і горбистість шкіри, але після повторної операції все повертається в норму.

Результат операції в основному залежить від стану шкіри. Молода пружна шкіра в стані швидко скоротитися, а в’яла залишиться висіти. В цьому випадку паралельно висікається зайва шкіра.

Вікових обмежень ліпосакція не має, але чим старша пацієнтка, тим більша ймовірність того, що після операції шкіра не підтягнеться, а провисне складками.

Післяопераційні шви практично непомітні, оскільки вони дуже малі (3-5 мм) і розміщені в природних складках шкіри.

Протягом місяця після операції показане обов’язкове носіння компресійної білизни, яка сприяє швидкому та рівномірному скороченню шкіри.