Складки живота, що зрадницьки нависають над джинсами з низькою талією… «Вушка» на стегнах, що не піддаються тренуванням… Великі коліна,які псують вигляд струнких ніг… У багатьох є «видатні» місця, з якими не виходить розлучитися самостійно. Позбутися їх можна за допомогою найсучаснішого методу – лазерної ліпосакції.

Що таке лазерна ліпосакція? Як відбувається ця процедура? Чи дійсно вона позбавляє від жирових пасток? Чи існує безопераційна ліпосакція?

Лазерна ліпосакція – це хірургічний спосіб видалення жиру з організму. Сьогодні це найефективніший метод локального видалення жирової тканини. З допомогою інших способів – навіть спорту і дієт – неможливо змусити організм схуднути в конкретному місці.

Лазерна ліпосакція – це ще й чи не єдиний метод корекції фігури, який не тільки дає можливість видалити жир, але і показує стабільний результат підтяжки шкіри.

Лазерна ліпосакція є також одним із методів комплексної терапії надмірної ваги.

Кому показана лазерна ліпосакція?

Лазерна ліпосакція показана двом групам пацієнтів:

-людям, у яких вага нормальна, але є «видатні» місця, які їм не подобаються по контурах і яких вони не можуть позбутись;

-людям з надмірною масою тіла – 1-й і 2-й ступенями ожиріння.

Необхідно зазначити, що близько 70% наших пацієнтів вже пройшли багато інших “безопераційних” процедур корекції фігури, намагалися впоратися з жировими відкладеннями самостійно або з допомогою косметологів, дієтологів, психотерапевтів, але не змогли.

Як відбувається лазерна ліпосакція?

Як і будь-яка пластична операція, лазерна ліпосакція проводиться в кілька етапів.

Перший етап – консультативний.

До того, як пацієнт прийме рішення про операцію, ми детально вивчаємо його стан здоров’я. Збираємо чіткий анамнез, скеровуємо на аналізи, ЕКГ. Тобто з’ясовуємо, чи є у нього захворювання, при яких не варто робити операційне видалення жиру. Виключаємо ендокринні патології (при виявленні захворювань ендокринної системи обов’язково призначається консультація лікаря-ендокринолога). При необхідності – направляємо на консультацію до вузьких спеціалістів. І, тільки переконавшись в тому, що ніяких протипоказань немає, призначаємо операцію.

Другий етап – операційний.

Починається процедура з «фотосесії» – пацієнта фотографують до операції по корекції фігури, щоб надалі мати можливість порівняння результатів.

Перед операцією на тілі пацієнта зазначаються ті зони, на які треба впливати. Потім проводиться премедикація, пацинет вводиться в медичний сон.

На наступному етапі у проблемну зону вводиться розчин Кляйна. Протягом 30-40 хвилин хірург чекає, поки подіє розчин, а потім настає час безпосередньо лазерної ліпосакції.

Проводиться вона так: спочатку під впливом лазера в зоні, що вимагає корекції, жир розбивається і перетворюється на гель; одночасно лазер впливає і на шкіру. Потім проводиться невеликий мікророзріз або прокол, вводяться канюлі, вони приєднуються до вакуумного відсмоктувача для видалення зруйнованого жиру.

Третій етап – постопераційний.

Після операції пацієнт, щоб уникнути ускладнень, вдягається у компресійну білизну.

Потім пацієнт переводиться в палату, де деякий час ще знаходиться в стані сну. Правильно розрахований медикаментозний сон дозволяє нашим пацієнтам вже через дві години після операції прокинутися в бадьорому настрої і з хорошим апетитом.

Якщо лазерна ліпосакція була проведена в невеликій кількості зон, то ввечері пацієнт вже може бути виписаний додому. За показами залишаємо на ніч, під наглядом медперсоналу. На наступний після лазерної ліпосакції день проводиться перев’язка, а потім оновлений і натхнений людина відправляється додому.

Чи лазерна ліпосакція проводиться під загальним наркозом?

— Ні, під місцевою анестезією або медикаментозним сном. Коли оперується невелику кількість зон, і жировий прошарок невеликий, а головне, коли сам пацієнт готовий до такого виду анестезії – лазерна ліпосакція може проводитися під місцевою анестезією. Але під контролем лікаря-анестезіолога.

В інших випадках під час хірургічного видалення жиру пацієнтів вводять у медикаментозний сон. Для нього наркотичні анальгетики не використовуються, тільки седативні препарати. При поєднанні місцевої анестезії і таких препаратів, що вводяться внутрішньовенно, лазерна ліпосакція проходить стабільно.

Як довго триває процедура по корекції фігури?

— Тривалість лазерної ліпосакції не може становити менше 2-2,5 годин.

— Як довго триває відновний період, через скільки днів після лазерної ліпосакції можна виходити на роботу?

— Після лазерної ліпосакції вже на 3-4 день можна виходити на роботу. Все, звичайно, залежить від кількості оперованих зон та індивідуальних особливостей організму, але багато наших пацієнти приходять на лазерну ліпосакцію в суботу, щоб в понеділок вже вийти на роботу. Спеціальна білизна дозволяє приховати від оточуючих синці та набряки – основні наслідки факту проведеної операції.

Яких обмеженнь і рекомендацій необхідно дотримуватися після лазерної ліпосакції?

— Після хірургічного видалення жиру обмежується фізичне навантаження – 2 тижні не можна займатися спортом, піднімати вантажі і так далі. Потім дозволені легкі фізичні вправи. Протягом місяця після операції необхідно носити компресійну білизну. Бажано також регулярно приходити на огляд.

На відновлювальному етапі ми рекомендуємо також відвідування косметологічних клінік – де наші колеги, лікарі-косметологи, з допомогою масажів, обгортань, LPG та інших процедур проведуть додаткову реабілітацію.

Остаточний результат оцінюється через три місяці після корекції фігури. Тому ми рекомендуємо лазерну ліпосакцію робити не менше, ніж за 3 місяці до планованої важливої події.

Чи дійсно лазерна ліпосакція стимулює організм до подальшого схудненню?

— Лазерна ліпосакція дійсно стимулює людей до самовдосконалення, і після операції багато наших пацієнти починають більш дбайливо ставитися до свого тіла. Хоча б для того, щоб зберегти отримані з допомогою хірургів привабливі форми.

Сьогодні популярна так звана безопераційна ліпосакція, чи це – гідна альтернатива операції?

— Ні, безопераційна ліпосакція взагалі не існує! Безоперационной ліпосакції сьогодні називають різні методи апаратної косметології, які логічно об’єднати в групу під назвою «ліполіз». Це процедури корекції фігури, що впливають на жирову тканину з допомогою фізичних хвиль, ультразвуку, RF, лазера, ін’єкційних препаратів.

Методи «ліполізу» припускають, що зруйнована жирова тканина повинна піти з організму так званим «природним» шляхом. Хоча насправді це зовсім неприродний для організму шлях – тому що таку кількість розщеплених жирів не може вийти з організму одномоментно. Жир, розщеплений в якійсь локальній зоні, надходить всередину організму, в кровоносні судини, і шкодить йому.

А сам термін «ліпосакція» передбачає хірургічне – оперативне, остаточне видалення жиру з організму. Тобто всі вищеназвані методи за своїм сенсом ліпосакцією не являються!

Апаратні методи розщеплення жиру безпечніше лазерної ліпосакції?

— Це велика помилка!

Після ліполізу, ін’єкційних ліполітіков наслідки для організму набагато більш важкі. Тому що відбувається дуже серйозний хімічний вплив на організм. При нехірургічних видах ліполізу у пацієнтів спостерігаються наступні симптоми:

Серйозна інтоксикація – аж до провокації таких захворювань, як холецистит, панкреатит.

Жировий стілець – розщеплений жир потрапляє в кишечник, дратує його, призводить до частого стільця і зневоднення організму.

Після ліполізу у пацієнтів нерідко болить все тіло, а після лазерної ліпосакції біль виникає тільки в місці синяка, при натисканні. А в спокійному стані немає ніяких больових відчуттів.

Чи можна позбутися від жирових пасток з допомогою косметичних методів?

— Ні, видалити жирові пастки і підтягти шкіру може тільки лазерна ліпосакція. З допомогою косметологічних методів можна наситити шкіру якимись корисними для неї речовинами, поліпшити лімфодренажну функцію. Але позбавити від надлишків жиру – ні.

Чи можна робити лазерну ліпосакцію в салоні краси або СПА-центрі?

 — Хірургічне видалення жиру – це серйозна операція, яка повинна проводитися тільки в медичному закладі або клініці пластичної хірургії, що відповідає багатьом критеріям.

Приймаючи рішення про ліпосакції, потрібно чітко уявляти, чим може закінчитися операція, яку вам пропонують зробити в процедурній, а приходити в себе після неї рекомендують у спа-зоні.

Яким критеріям повинна відповідати клініка пластичної хірургії, щоб мати право на проведення лазерної ліпосакції?

— Цих критеріїв кілька.

Для того, щоб робити лазерну ліпосакцію, потрібен лазерний апарат. На жаль, ще існують клініки, які вводять в оману пацієнтів, кажучи їм, що роблять лазерну ліпосакцію, не маючи при цьому навіть відповідного апарату.

Операція обов’язково повинна проводитися в умовах операційної – в ідеально чистому приміщенні, в якому повітря очищений спеціальними фільтрами, де проводиться антисептична обробка. Персонал, як і належить в операційній, працює в стерильному одязі і стерильними інструментами.

У клініці обов’язково повинен бути анестезіолог-реаніматолог, який присутній на кожній операції, і в клініці має бути обладнання, необхідне для надання первинної лікарської допомоги.

Проводити лазерну ліпосакцію може тільки сертифікований пластичний хірург. Хірурга вибирає сам пацієнт – того, якому може довірити свої естетичні проблеми.