Шкіра навколо очей найбільш чутлива і вимагає особливої уваги і турботи. Вплив постійних стресів, дія сонячних променів, незбалансоване харчування, погана екологія – все це в найкоротші терміни провокує появу набряків, «мішків», зморшок і «синців», позбавляючи ваші очі колишньої краси та виразності. Не варто скидати з рахунків, природні вікові зміни. На щастя, пластична хірургія знає ефективне рішення цієї проблеми – блефаропластика.

Блефаропластика – операція спрямована на поліпшення зовнішнього вигляду повік і області навколо очей, шляхом видалення надлишків шкіри, часткового видалення або перерозподілу внутрішньоорбітального жиру, а також підтяжки кругового м’яза ока.Сучасна пластика повік

Кому варто звернути увагу на пластику повік?

Лікарі рекомендують операцію, якщо є:

  • нависання шкіри в області верхніх повік;
  • «жирові грижі» верхніх повік;
  • птоз (опущення) верхніх повік;
  • птоз слізних залоз в області верхніх повік;
  • надлишки шкіри нижніх повік;
  • зморшки в області нижніх повік;
  • в’ялість м’язів;
  • «мішки» під очима;
  • глибокі носослізні борозни.

Окрему увагу потрібно приділити віковим змінам шкіри навколо очей. Лікарі виділяють чотири типи подібних змін.

1 тип. Діагностується мінімальна м’язова і шкірна слабкість, можливі незначні грижового випинання.
2 тип. В такому випадку,крім м’язової і шкірної слабкості, спостерігається в’ялість шкіри в області верхніх і нижніх повік, перетікання вікових змін в область щік.
3 тип. Спостерігається опущення брів, «скелетизация» нижнього краю орбіти, поява віко-щічної борозни і поглиблення носо-губної складки, більш виражений надлишок шкіри.
4 тип. Діагностуються виражені зміни шкіри, наявність виражених слізних і віко-щічних борозен, глибокі носо-губні складки, наявність малярних мішків, значних надлишків шкіри. Також спостерігається так зване «округлення ока».

Підготовка до операціїБлефаропластика повік

Перед операцією хірург визначає, чи є надлишок шкіри на нижніх повіках, їх еластичність, наявність надлишкового жиру і тонус повік. Від цього багато в чому залежить вибір способу хірургічного втручання.

Для кожного пацієнта підбирається індивідуальна техніка виконання операції. При 1 типі вікових змін буває достатньо видалити зайвий жир над повіками. Робота з пацієнтами старшого віку, як правило, вимагає ще і видалення надлишку шкіри і м’язів, ліфтингу брів і кантопластики. При 4 типі вікових змін вже необхідна нижня блефаропластика і підтяжка середньої зони обличчя.

Принцип пластики повік

Стандартна хірургічна операція передбачає видалення або перерозподіл жирових тканин, а також видалення надлишків шкіри і м’язів. Існує кілька способів проведення даної пластики.

Трансконьюктивальна блефаропластика повік. В данному випадку видаляються надлишки жиру навколо очей через надріз у слизовій внутрішньої поверхні повіки (кон’юнктиви). Подібна методика дозволяє уникнути зовнішніх рубців. Однак вона застосовується лише в разі незначних вікових змін.

Зовнішня блефаропластика повік. В такому випадку, надріз робиться на зовнішній стороні повіки, і вже через нього розподіляється підшкірний жир. Розріз проходить по нижньому краю вій, відступаючи 1мм, що робить його непомітним. При такій методиці ведення операції можливе також видалення надлишків шкіри.

Використання трансплантата. Однієї з анатомічних особливостей, що погіршують зовнішній вигляд обличчя, є поглиблення в області слізної борозни. У таких випадках, дефект заповнюють трансплантатом з матеріалу скроневої або привушної фасції пацієнта. Цей метод використовується у світовій практиці пластичної хірургії вже багато років і дає чудові естетичні результати.

Перебування в клініці

У перші години після операції проводиться контроль стану пацієнта і накладених швів. На другий день – пацієнт вже може покинути лікарню і продовжити реабілітацію в домашніх умовах.

Реабілітація

Шви знімаються на 4-5 день. У перший тиждень не рекомендується надмірно напружувати очі (багато читати, дивитися телевізор, працювати на комп’ютері). До повноцінної роботи можна повернутися через 1 тиждень. Через 3 тижні після операції дозволяється відновити колишню фізичну активність. Післяопераційні синці і набряки зазвичай зникають протягом 2 тижнів.

Ефект від операції зберігається на кілька років, залежно від швидкості процесів старіння в організмі.