ЛІПОСАКЦІЯ

Koreksia-figuryСьогодні, в епоху фітнеса, навіть, неспеціалісти знають, що зовнішній вигляд нашого тіла в основному залежить від того, як протікає один з важливіших внутрішніх процесів – жировий (ліпідний) обмін. Порушення цього обміну призводить не тільки доприкрого збільшення об’ємів, але й до нерівностей і в’ялості шкіри – проблеми, яку ми називаємо целюлітом. І, якщо мова йде про локальне відкладення жиру, на жаль, такі корисні та часом приємні методи, як дієта і спорт, бувають абсолютно неефективні.

Саме тому мова йтиме про ті форми боротьби з локальним відкладенням жиру, які пропонує сьогодні пластична хірургія.

Не дивлячись на велику різноманітність способів ліпосакції, їх об’єднує простий і цілком зрозумілий принцип. Через спеціальну трубку, що називається канюлею, яку вводять у підшкірний простір, через невеликі розрізи шкіри (до 5 мм) під від’ємним тиском, який створюється спеціальним апаратом, видаляють надлишки жирової тканини. Деякі методики передбачають видалення жиру не за допомогою вакуум-аспіраторного апарата, а посередництвом спеціальних шприців, що значно продовжує тривалість операції.

Існують такі види ліпосакції:

 • стандартна;
 • тумесцентна;
 • ультразвукова;
 • лазерна

90% з усіх проведених ліпосакцій є тумесцентні ліпосакції.Вони є більш ефективні і безпечні.

Суть методу полягає в попередній інфільтрації (накачуванні) зони операції розчином Кляйна, в який входить велика кількість фізіологічного розчину, лідокаін і адреналін (або ефедрин), в результаті чого канюля “ходить” легше і спричиняє меншу травму.

LipocaksiaПереваги тумесцентної ліпосакції:

 • проведення операції без загальної анестезії;
 • аспірація великої кількості жиру;
 • мінімальна травматизація тканин;
 • незначна крововтрата;
 • забезпечує рівний профіль шкіри в ділянці операції;
 • низький відсоток ускладнень;
 • короткий відновлюючий період.

Ліпоскульптура (ліпофілінг) – один з варіантів тумесцентної ліпосакції із подальшим введенням видаленого жиру в інші ділянки, об’єм яких потрібно збільшити.

Ліпосакція в цьому випадку проводиться не канюлями, а довгими, тонкими, гнучкими, порожнистими голками.

Оскільки голки мають дуже маленький діаметр (до 0,3 см), ліпоскульптура не проводиться в тих випадках, коли треба видалити багато жиру (більше 1,5-2 л). 3 іншого боку,ліпоскульптура може ефективно використовуватись, як заключ­ний етап при будь-якому виді ліпосакції. коли потрібна доповнююча “тонка” корекція для створення максимально рівного контуру, З допомогою ліпоскульптури можна акуратно і без деформації видалити тонкий шар жиру, що прилягає до шкіри. Також можна частково видалити жир, а частково перемішувати його, зберігаючи рівномірний жировий прошарок на великій довжині, формуючи контури тіла.

Простіше кажучи, цей метод дозволяє забрати там де багато, і додати туди, де мало.