Хочете мати ідеальний ніс? Для сучасної пластичної хірургії практично немає нічого неможливого. Сьогодні не проблема виправити форму носа, прибрати горбочок або підкоригувати носогубний кут – все це в змозі зробити сучасна ринопластика (термін з пластичної хірургії, що позначає «корекція носа»).Красива дівчина

Сучасна ринопластика здатна виправити такі дефекти як:

  • довгий ніс;
  • великі ніздрі;
  • виразна горбинка на переніссі;
  • викривлення носа;
  • викривлення носової перегородки;
  • потовщений, неакуратний кінчик носа;
  • «висячий» кінчик носа;
  • сідлоподібна форма носа;
  • деформація носа в результаті травми.

Особливих обмежень для ринопластики немає, однак небажано проводити її до моменту остаточного формування обличчя. У дівчаток цей процес завершується до 18-20 років, у хлопчиків трохи пізніше.

Для тих, хто відкладає похід до пластичного хірурга через страх появи післяопераційних рубців, поспішаємо повідомити тепер для цього немає ніяких підстав. Сучасна пластична хірургія все більше практикує використання, так званої закритої ринопластики (крім випадків масштабних корекцій). Вона передбачає виконання операції через маленькі надрізи у кожної ніздрі. Таким чином, з зовнішньої сторони носа рубців не залишається, а всередині шрами з часом стають майже непомітними, їх буває важко розрізнити навіть досвідченому оку спеціаліста.

Що включає в себе процес ринопластики?

Підготовка

На підготовчому етапі фахівець в першу чергу оцінить стан вашого носа, обговорить з вами можливі варіанти корекції недоліків. Також під час бесіди досвідчений лікар обов’язково розповість вам про фактори, які можуть вплинути на хід операції, наприклад, структура носових кісток і хряща, форма обличчя, товщина шкіри, а також вік.

В ході подальших консультацій робиться серія знімків, а також рентген придаткових пазух носа. Це необхідно для складання оптимального плану операції.

Що потрібно від пацієнта?

Обов’язково повідомте лікаря, якщо мала місце операція або травма носа, є алергія або труднощі з диханням. Слід також обговорити питання, пов’язані з курінням, а також прийомом медичних препаратів.

Якщо ваш лікар вважатиме за потрібне, протягом 2 – 3 днів перед операцією необхідно приймати призначені ним лікарські препарати.

Проведення операції

В цілому операція триває від 1,5 до 2 годин, в залежності від складності корекції. Також специфіка проведення хірургічного втручання залежить від дефекту, який необхідно виправити. Під час операції використовується місцеве знеболювання в поєднанні з місцевою інфільтраційною анестезією.

Ринопластика при явно вираженій горбинці носа або викривленні в будь-якій частині носа в бік від основної осі передбачає наступні дії спеціаліста. На початку операції робиться розріз на слизовій оболонці носа. Далі шкіра і слизова оболонка відшаровується, відкриваючи доступ до «горбинки». Хірург здійснює акуратне спилювання виступаючої частини носових кісток і фіксує їх. Після операції накладається гіпсова пов’язка, яка запобігає зміщенню хрящів і носових кісток. Знімають пов’язку через 8-10 днів після операції, одночасно зі зняттям швів.

При виправленні кінчика носа, хірург видаляє частину підшкірно-жирової клітковини, через акуратні розрізи в слизовій оболонці носа. При необхідності також коригується положення кількох хрящів в даній області.

Післяопераційний період

Після операції, для зупинки кровотечі, в ніс вводяться ватні тампони на 1-5 дні. На ніс накладають пластирну пов’язку з додаванням гіпсових смужок. Її знімають через 7-10 днів.

Перша перев’язка робиться на наступний день після операції.

Після операції спостерігаються набряклість і синці під очима. Синці зникають протягом двох тижнів, а набряклість повністю розсмоктується через 6 місяців.

Для більш швидкого відновлення рекомендовано проходити фізіотерапевтичні процедури: КУФ, УВЧ, електрофорез, ультразвук протягом року (3 – 4 курси). Також краще утриматися від носіння окулярів протягом 2-4 тижнів після операції.

Як показує практика, ви зможете повернутися до повсякденного життя вже через 5-7 днів після операції. Попередні результати пластики можна буде оцінити через 1,5 місяця, остаточні – через 1 – 1,5 року.

Після пластики рекомендуємо щомісяця консультуватися у свого лікаря!